Edition_2

 

   

 

התגעגעתי אז באתי

לאחר המראתו של הניוזלטר הראשון והפידבקים המצויינים שקיבלנו מכם, אפשר לומר שיצאנו לדרך... והנה כבר עבר רבעון ואני מביא לכם עם המהדורה השניה.

גם הפעם תוכלו ליהנות מהמדור שלנו "כשעיצוב פוגש שיווק", בו בחרנו השבוע להביא לכם מאמר אודות הטרנד שמשגע את עולם המזון והמשקאות - טרנד התווית הנקייה. במדור "הויטרינה"- נציע מספר עבודות של הסטודיו. ובמדור "עבודות שחייבים לראות-  סטאדי קייס מהארץ והעולם" נעסוק הפעם בערכי ליבה של מותג, ונראה כיצד חברה בוחרת ליישם את ערך הליבה שלה ולהביא אותו לידי ביטוי בקמפיין חדשני ויצירתי במיוחד.

בנוסף תוכלו לקרוא על טכנולוגיות עיצוב חדשות, לקבל טיפים בתחום ולהיחשף לעיצובים מרהיבים, יצירתיים וחכמים מכל זרמי העיצוב, ממוצר ועד פנים. ומדי פעם נציע צ'ופרים מגניבים לקוראים שלנו.

כשעיצוב פוגש שיווק

במדור זה אעסוק באחת מהסוגיות החשובות בעולם העיצוב, בטח שמדובר בעיצוב גראפיסוגיית השיווק.

כפי שאתם בוודאי יודעים (או שלא), אנו בסטודיו אימג'ארט עובדים עם טובי אנשי השיווק בארץ. מדי פעם במדור זה נביא לכם מאמר מאת אחד מהם, והוא יעניק לנו מהידע הרחב שלו בנוגע לשיווק ולנושאים נוספים בתחום. אחת מהם, אם לא הבולטת ביותר, היא אילת תורן דובר. אילת היא מומחית לאסטרטגיה שיווקית בחברת Binsight. אילת כתבה מאמר במיוחד עבורכם. תהנו!

לקריאת המאמר לחצו כאן:

 

ויטרינה 
חלון הצצה לעבודות שלנו

מדור "הויטרינה" הוא מעין חלון ראווה לעבודות של סטודיו אימג'ארט. בכל מהדורה ננסה להתמקד בעבודות שונות עם סיפור מיוחד מאחוריהן או עבודות שתהליך העבודה שלהן היה מעניין ויוצא דופן.

והפעם נציץ על סדרת מוצרים להפחתה במשקל שתהליך המיתוג שלהם הלך והתפתח בהתאם להצלחתו במדינות שונות, נביט על פיתוח מיתוג לרשת תחנת דלק ועל בניית מותג ועיצוב אריזות לגבינות איכותיות המגיעות ממחלבות מובילות ברחבי אירופה.

לצפייה ב"ויטרינה" וקריאה נוספת לחצו כאן:

 

 

עבודות שחייבים לראות! 
"סטאדי קייס" מהארץ והעולם

במדור זה נציג כל חודש פוסט חדש שמנתח עבודות עיצוב יוצאות דופן ומיוחדות מהארץ ומהעולם בנושא מתחלף: עיצוב אריזה, כרטיסי ביקור, לוגו, רענון מיתוג, אמצעי נראות, פרינט, כרזות ועוד..

והפעם:  מסע של ערכים

הפעם החלטתי לכתוב על ערכי ליבה. לצורך דוגמא הבאתי חברה אמריקאית שנקראת פטגוניה, החברה נוסדה עוד בשנת 1973 במטרה ליצור מוצרים איכותיים לאנשים עובדים, גולשים ומטיילים. החברה שמה לעצמה כייעוד את המטרה לייצר מוצרים איכותיים במינימום נזק לסביבה. מתוך פעילויות החברה, ניתן לראות שערך הליבה שהגדירה החברה הוא איכות. נשמע כמו ערך בסיסי, כל חברת בגדים תרצה לנכס לעצמה ערך שכזה, אז איפה הייחודיות? ועד לאן אפשר ללכת עם ערך אחד? 

לקריאה נוספת על פטגוניה וכיצד הצליחה להביא לידי ביטוי את ערך הליבה שלה ולתמונות מהקמפיין האחרון לחצו כאן:

 

סדנא במתנה 

 

אם הגעתם עד פה, כנראה שעיצוב ומיתוג זורם לכם בדם...

במהדורה הקודמת כתבתי והרחבתי קצת על שיטת ImageArt Lab – מעבדת הרעיונות של סטודיו אימג'ארט. כיצד היא פועלת ומה יתרונותיה. לקריאה נוספת על שיטת ImageArt Lab לחצו כאןאנו מאמינים, אחרי ניסיון ומחקר של קרוב לשני עשורים, שלמדנו איך עושים זאת נכון

ולכן, אנו מעניקים לכם
הזדמנות נוספת להטבה שווה במיוחד!

נשמח להעניק לבעלי עסקים ומנהלי שיווק שרוצים למתג
מוצר חדש או לרענן מיתוג למותג קיים 
סדנאות עיצוב ומיתוג מתנה!

 לפרטים נוספים ובדיקת אפשרות לקבלת ההטבה לחצו כאן

מי שפספס את הניוז לטר הקודם מוזמן להכנס
לחן כאן

להצטרפות לרשימת הניוזלטר לחץ כאן   /  Be our friend on F  /  www.imageart.co.il  /  צור קשר

 

 

 

 

המשך קריאת מדורים

 

 

>> כשעיצוב פוגש שיווק

במדור זה אעסוק באחת מהסוגיות החשובות בעולם העיצוב, בטח שמדובר בעיצוב גראפי – סוגיית השיווק.

כפי שאתם בוודאי יודעים (או שלא), אנו בסטודיו אימג'ארט עובדים עם טובי אנשי השיווק בארץ. מדי פעם במדור זה נביא לכם מאמר מאת אחד מהם, והוא יעניק לנו מהידע הרחב שלו בנוגע לשיווק ולנושאים נוספים בתחום. אחת מהם, אם לא הבולטת ביותר, היא אילת תורן דובר. אילת היא מומחית לאסטרטגיה שיווקית בחברת Binsight. אילת כתבה מאמר במיוחד עבורכם. תהנו!

LABLE IT, CLEAN!

תווית נקייה היא אחד הטרנדים החזקים בעולם המזון והמשקאות. עד היום, בעולם ובעיקר באירופה שמובילה את הטרנד, הצרכנים דרשו מיצרנים תוויות של מספר קלוריות, אחוזי שומן, כמות הסוכר והנתרן. היום, הצרכנים כבר דורשים את השלב השני - 'תווית נקייה'. והם מצביעים בקופה...


 

 

 

 

 

דוגמא לתווית נקייה. אחד הטרנדים החזקים בעולם המזון


מוצרים שהרכיבים שלהם כולם טבעיים, ידועים, מוכרים וברורים לצרכן הם אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של שוק המזון והמשקאות. הצרכנים האירופאים יותר ויותר רוצים לדעת הכל על מה שהם אוכלים בבחינת מה שאתה אוכל = מי שאתה. הטרנד הזה שמחובר לטרנד הבריאות ואורח חיים בריא רווח מאוד בקרב טבעוניים, צמחוניים, אך גם בקרב הקהל הכללי, הדבר מתחבר לגישה ולהבנה שמזון קשור למניעת מחלות וגם לריפויין.

טרנד התווית הנקייה מקבל תנופה מ-3 רבדים:

הרובד הפסיכולוגי שמאפיין את דור הצעירים: הדורות הצעירים פחות עסוקים 'בהישרדות' מהקודמים ויותר משקיעים בWell Being ,התובנות שמובילות אותם הן "אכפת לי מה אני אוכל, מאיפה זה מגיע ואיך זה מיוצר" זה אומר שאכפת לי מעצמי , מהבריאות שלי וזה שם אותי במרכז, אחד המאפיינים החזקים שלדור הY הX ושאר תוצריו... 'אני חשוב' אז חשוב שאוכל רק מה שבריא לי.

הרובד השני נובע מהידע הרב שיש היום לצרכנים בעולם המכוון שבו מידע הוא זמין ונגיש לכל והיום גם ילדים צעירים סופגים מידע על רכיבי מזון בגן, הבן שלי חזר השבוע עם ידע מהגן 'ששמן דקלים' זה לא בריא והוא בן 6! מידע שנחשפתי אליו רק לפני 5 שנים וזה עוד בגלל שאני עובדת עם טכנולוגים בתעשיית המזון.

הרובד השלישי נובע מהתפתחות הרגולצייה שדורשת מהיצרנים יותר ויותר לפרט מידע על האריזות כמה סוכר יש, כמה נתרן, האם יש שומן מוקשה וכו'.גורמים רגולטוריים שונים דוחפים את תעשיית המזון והמשקאות לספק יותר מידע ואוסרות על שימוש בחומרים שונים ובכך מקדמות את טרנד התווית הנקייה.

 

 

 

 

 

 

התהליך שמשלב את 3 הכוחות האלו דורש יותר מהיצרנים, יותר מהמותגים ומשפיע גם על ביקושי חומרי הגלם. באירופה קיים מותג שלם שנקרא CLEAN LABLE שחי כולו על ההבטחה הזו והוא בצמיחה דו ספרתית. בארץ, שוק המזון והמשקאות עובר רגולצייה משמעותית בשנים האחרונות אך עדיין נמצא הרחק מאחור מול אירופה וצפון אמריקה התוויות שלנו היום מפורטות יותר אך עדיין מרבית המרכיבים במרבית המוצרים הינם 'עלומים' לגמרי עבור הצרכן.

תווית נקייה היא הבטחה: הבטחה לאוכל בריא יותר, ברור יותר, שניתן להתחקות אחר מקורותיו.

יצרנים שרוצים לתת לצרכנים החדשים את מה שהם מחפשים יכולים לפתח תווית נקייה בכיוונים הבאים:

* "מרכיבים טבעיים בלבד"  וגם למי שלא באמת מבין מה זה אומר זה עדיין טיעון משכנע ומרגיע.

* רכיבים ביתיים : מוצר רק מרכיבים שהם מכירים ויכולים למצוא בבית שמרמזים על 'אוכל בריא כמו בבית' קרי לא תעשייתי.

* רשימת רכיבים קצרה וברורה כמו במותג הגלידה 5.

* מוצרים שהם ללא תוספים, ללא חומרים משמרים, ללא additive-free
(no E-numbers).

באירופה זה כבר לא טרנד, זו ציפייה טבעית של הצרכן והתמונה של צרכנים קוראים את התווית האחורית בסופר נפוצה מאוד. בארץ הטרנד הזה נמצא בעלייה אך עדיין הרחק מאחור לעומת צפון אמריקה ואירופה, שכן הוא מנוגד כלכלית לטרנד החזק והשולט בשוק המזון בחמש השנים האחרונות והוא הדרישה להוזיל את המחירים.

התמונה הנפוצה. צרכנים קוראים את התווית בסופר.

מגמת הורדת המחירים משפיעה בכיוון ההפוך, היצרנים שרוצים לשמור על נתח השוק והרווחיות משקיעים בהנחות כדי לשמר את המכירות ופחות משקיעים ברכיבים יקרים יותר (טבעיים, אורגניים) או בהסבת קווי ייצור על מנת לייצר תוויות נקיות ומוצרים עם ערכים תזונתיים טובים יותר, אם נתבונן במה שקורה למותגי המזון באירופה נגיע למסקנה שמותגים שיסכימו לוותר על  חלק מהרווח בהווה וישקיעו במעבר לתוויות נקיות ומוצרים איכותיים יותר בין הראשונים, יצאו בסופו של דבר נשכרים.

אילת תורן דובר
Binsight  - חברת ייעוץ לאסטרטגייה שיווקית

 

התמונות במדור זה נמצאו באתרים:
thegluten-freeagency.com, demeteretkotler.com, www.dollarphotoclub.com

 

>> ויטרינה 
חלון הצצה לעבודות של סטודיו אימג'ארט

מדור "הויטרינה" הוא מעין חלון ראווה לעבודות של סטודיו אימג'ארט. בכל מהדורה ננסה להתמקד בעבודות שונות עם סיפור מיוחד מאחוריהן או עבודות שתהליך העבודה שלהן היה מעניין ויוצא דופן.

והפעם נציץ על סדרת מוצרים להפחתה במשקל שתהליך המיתוג שלהם הלך והתפתח בהתאם להצלחתו במדינות שונות, נביט על פיתוח מיתוג לרשת תחנת דלק ועל בניית מותג ועיצוב אריזות לגבינות איכותיות המגיעות ממחלבות מובילות ברחבי אירופה.

ישנה דעה רווחת שתהליך מיתוג הוא בעצם בנייה ועיצוב לוגו בלבד. אך בניגוד לדעה זו תהליך מיתוג אינו נגמר עם סיום עיצוב הלוגו, אלא ישנו תהליך ארוך של בניית שפה גראפית למותג ואפיון המותג מבחינה ויזואלית. לעיתים התהליך אף הולך ומתפתח ביחד עם המוצר. למשל, אם המוצר מתרחב והופך לסדרה או שהוחלט על שינוי צורת האריזה, ועוד. לכן תהליכים אלו דורשים גמישות ויצירתיות רבה מהמעצבים.

עיצוב אריזה לסדרת Snack Less 

גומי לעיסה המכיל את צמח ה"הודיה" - קקטוס הגדל בקיבוץ יטבתה. הקקטוס ידוע בזכות סגולותיו לסגירת תיאבון ועל כן מוצרי Snack Less מיועדים להפחתה במשקל. תחילה המוצר נעשה עבור ארה"ב ועל כן עיצוב האריזה הותאם לשוק האמריקאי תוך מחקר השוק הרלוונטי. עקב ההצלחה באמריקה פיתחנו סדרת חטיפי בריאות המכילים את הרכיבים המיוחדים שיש בגומי הלעיסה. בהמשך נמצא המוצר גם מאוד פופולרי עבור השוק הרוסי. צפו בכתבה מתוך מגזין שיווק ברוסיה אשר מפרגן למוצר ולעיצוב האריזה שלנו>> http://www.advertology.ru

לאחרונה הושג אישור ממשרד הבריאות לצמח ההודיה והוחלט "לעשות עלייה" ולשווק את Snack Less בישראל. בעקבות כך עשינו אדפטציה לשוק הישראלי והרחבנו את סדרת המוצרים לאריזות תה, חטיפים, מסטיקים וקפסולות. בתמונות שלפניכם ניתן לראות את התפתחות התהליך. לדוגמאות נוספות לחצו כאן

השלב הראשון: גומי לעיסה

סדרת החטיפים:

 

 

 

 

 

 

 

אדפטציה לשוק הישראלי והרחבת סדרת המוצרים:

 

 

 

 

מיתוג רשת תחנות הדלק מיקה 

הרשת מספקת מתחמי נוחות שבמרכזם פועלים תחנות תדלוק, חנויות ובתי קפה. המטרה ביצירת המותג היתה ליצור אלטרנטיבה ייחודית, מעניינת, נעימה ומותאמת לאורח החיים של הקהל הישראלי. "מיקה" מביאה בשורה רעננה לתחום ומציעה חווית לקוח חיובית ונעימה בכל ביקור. הערכים הבולטים של המותג הם: נדיבות, פשטות, יעילות ושמחת חיים. המיתוג בא לבטא וליצור אווירה המשדרת ערכים אלה.
‎הפרוייקט החל בסטודיו מתן ועבר לסטודיו אימג'ארט להמשך עבודה. הפרוייקט כלל מיתוג ונראות תחנות הרשת וכל אמצעי הנראות והתפעול, כולל ביגוד, רכבים, משאבות, שילוטים וכו'. העבודה בוצעה בשילוב אילן פרץ, משרד א.פ אדריכלים. לדוגמאות נוספות לחצו כאן

 


יצירת מותג גבינות ‏Say Cheese  ועיצוב אריזות

בניית מותג ועיצוב אריזות לגבינות איכותיות המגיעות ממחלבות מובילות ברחבי אירופה. המותג מיובא ע"י חברת וילי פוד ומשווק במגוון רשתות שיווק על מדפי הגבינות, המוצרים האיכותיים נמכרים במחירים אטרקטיביים ובטעם נפלא ונותנים לצרכן הישראלי הזדמנות טובה ליהנות ממגוון של מוצרי איכות בעלי רמת סידן גבוהה יותר מהסטנדרט וללא חומרים משמרים. התהליך כלל בניית לוגו, עיצוב אריזות ואמצעי נראות לסביבת מדף ואלמנטים נוספים כגון עיצוב משאית הובלה ועוד.. (ראו תמונות). לדוגמאות נוספות לחצו כאן

 

>> עבודות שחייבים לראות
"סטאדי קייס" מהארץ והעולם

והפעם
מסע של ערכים

הפעם החלטתי לכתוב על ערכי ליבה. לצורך דוגמא הבאתי חברה אמריקאית שנקראת פטגוניה, החברה נוסדה עוד בשנת 1973 במטרה ליצור מוצרים איכותיים לאנשים עובדים, גולשים ומטיילים. החברה שמה לעצמה כייעוד את המטרה לייצר מוצרים איכותיים במינימום נזק לסביבה. מתוך פעילויות החברה, ניתן לראות שערך הליבה שהגדירה החברה הוא איכות. נשמע כמו ערך בסיסי, כל חברת בגדים תרצה לנכס לעצמה ערך שכזה, אז איפה הייחודיות? ועד לאן אפשר ללכת עם ערך אחד? תמשיכו לקרוא ותגלו כיצד היא עושה זאת.

 

אם איכות, אז קודם כל איכות העובדים בחברה והסביבה.

החברה מקפידה להעסיק עובדים בתנאים טובים ובשכר הולם ומדרבנת את עובדיה להתנדב בארגונים העוסקים בנושאים סביבתיים וזאת גם על חשבון ימי עבודה. נאה דורש ונאה מקיים ועל כן, תורמת החברה תרומה קבועה של אחוז ממכירות החברה לארגונים סביבתיים וכן חלק משמעותי מפרסומי החברה עוסקים וקוראים לשמירה על הסביבה וכמובן שחלק משמעותי ממוצרי החברה מיוצרים מחומרים ממוחזרים ואורגניים. 
 

איכות מוצר ובאחריות

החברה נותנת אחריות לכל החיים על מוצריה ובכך מפגינה מחוייבות ליצור המוצרים האיכותיים ביותר. לחברה מתפרה אשר מזמינה את הלקוחות לשלוח את הפריטים שהתבלו לתיקון במחיר הוגן.  תוך כך החברה מעודדת את הלקוחות לפרסם את הסיפור של אותו הבגד ובכך יוצקת החברה סיפורים (לעיתים מרגשים) ֿוחוויות לתוך מוצריה, החל בסיפורי מסע ועד לזכרונות של מוצר שעבר מאב לבן.
 

פשטות היא איכות חיים

בניגוד לתפיסה ה"הגיונית" החברה יצאה במהלך חדשני בשנת 2011 שמטרתו לעודד אנשים לסחור במוצרים משומשים של חברת פטגוניה במקום להשליך לאשפה. כחלק מהמהלך פרסמה החברה מודעה שקראה לא לקנות את הג'קט (שהיה אחד מהפריטים הנמכרים ביותר של החברה בעבר). המודעה (שלא התנוסס עליה אפילו לוגו החברה, למעט הג'קט עצמו) שבה נאמר Put your money where your mouth is עוררה עניין רב ויצרה אפקט שחיזק משמעותית את ערכי המותג וחיזק את האמון בחברה.


המודעה

משקיעים באיכות בסביבה
 

בשנת 2013 השקיעה פטגוניה בחברת אחזקות בשם פטגוניה וורקס ובקרן השקעות שמטרתה לסייע בהתמודדות עם אתגרים חברתיים ולעודד סטארטפים שמייצרים פתרונות בתחום האנרגיה והסביבה. בתוך כך השקיעה הקרן באפליקציה שמאפשרת החלפת פריטים משומשים בחינם או בתשלום מינימאלי ובכך חוסכת האפליקציה למשתמשיה מליוני דולרים וחשוב מכך מונעת פסולת סביבתית מיותרת.
 

יצירתיות איכותית

2015 שברה החברה שיא נוסף של יצירתיות ויצאה בקמפיין אשר יוצא לפגוש את המוצרים המשומשים שלה ולהתחבר לסיפורים שעברו עליהם במהלך השנים. לצורך כך נבנה טנדר קרוואן מיוחד מעצים שהיו פעם 

 

 

 

 

חביות יין ואובזר בציוד תפירה וצוות חייטים, הכל כמובן מוזן מאנרגיה טבעית ודלק ביודיזל וכך עבר הרכב בין 21 מדינות והצוות תיקן ללא תשלום מאות מוצרים משומשים וכן ערך סדנאות תפירה לתיקון מוצרים ישנים. הטנדר אסף גם המון סיפורים מרגשים המחזקים את ערכי המותג. כמובן שהפעילות תועדה ובהתאם לרוח התקופה גם הועברה און ליין ועניינה עשרות אלפי עוקבים ומגיבים ויצרה באז תקשורתי איכותי.

 


תמונות מתוך הקמפיין

לצפייה בסרטון המלא:

שפה ויזואלית

ניתן לראות שפה ויזואלית אחידה שמלווה את החברה, ויזואלים המשדרים איכות סביבה, איכות חיים, אבל עם המון פשטות, שמחה וחיוך, אנשים פשוטים, רגילים ושמחים ולא דוגמניות נוצצות. אנשים "אמיתיים" בשימוש הטבעי במוצרים - בעבודה, בטיולים, בהרים ובים והכל בגוונים נוסטלגיים והמון טבע.

אז אמרנו ערכי ליבה - ניתן לשים לב שהחברה מקפידה לשמור על שפה אחידה המשדרת איכות. איכות מוצר, איכות סביבה, איכות הנפשות הפועלות, איכות חיים ושמחה.

עד כאן להיום... ניפגש במהדורה הבאה!

עוסקים במלאכה: אילת תורן דובר, יפעת וייס-לנקרי וספי סמדר

התמונות במדור נמצאו באתרים: tiffanyabrown.wordpress.com, www.incitrio.com, www.themanual.com, www.fastcocreate.com, www.notcot.com, www.brandchannel.com